Train Time Table (Raigarh, RIG)

Train Towards Bilaspur

TRAIN NUMBER TRAIN NAME MO TU WE TH FR SA SU ARRIVAL TIME DEPARTURE TIME
18473 PURI JU EXPRESS N N N Y N N N 00:15 00:16
18030 SHM LTT EXPRESS Y Y Y Y Y Y Y 01:50 01:51
58113 TATA BSP PASS Y Y Y Y Y Y Y 02:55 03:05
12409 GONDWANA EXPRESS Y N Y Y Y Y N Starting Station 03:30
12810 HWH MUMBAI MAIL Y Y Y Y Y Y Y 04:50 04:51
19659 SHM UDZ EXP Y N N N N N N 05:15 05:16
12069 JANSHATABDI EXP Y Y Y Y Y Y N Starting Station 06:25
12130 AZAD HIND EXP Y Y Y Y Y Y Y 06:46 06:47
12906 HWH PBR OKHAEX N N Y N N Y Y 07:18 07:19
68735 RIG BSP MEMU  Y Y Y Y Y Y Y Starting Station 07:30
12152 SAMARSATA EXP N N N N N Y Y 08:40 08:41
58117 JSG GONDIA PASS Y Y Y Y Y Y Y 08:30 09:00
12834 HWH ADI EXPRESS Y Y Y Y Y Y Y 09:05 09:06
18477 UTKAL EXPRESS Y Y Y Y Y Y Y 12:35 12:36
13288 SOUTH BIHAR EXP Y Y Y Y Y Y Y 14:25 14:26
22844 PNBE BSP EXP N N N N N N Y 14:42 14:43
12812 HTE LTT SUPER N N N N Y Y N 14:50 14:51
22866 PURI LTT SF EXP N Y N N N N N 14:50 14:51
12880 BBS LTT SF EXP Y N N Y N N N 14:51 14:53
68737 RIG BSP MEMU Y Y Y Y Y Y Y Starting Station 15:20
18507 VSKP ASR HKG EX N Y N N Y Y N 16:10 16:11
58111 TATA ITR PASS Y Y Y Y Y Y Y 16:40 16:45
58213 JSG BSP PASS Y Y Y Y Y Y Y 18:40 18:45
12860 GITANJALI EXP Y Y Y Y Y Y Y 22:28 22:29
15612 KARMBHUMI EXP N N N N N N Y 23:02 23:04

Train Towards Jharsuguda

TRAIN NUMBER TRAIN NAME MO TU WE TH FR SA SU ARRIVAL TIME DEPARTURE TIME
18029 LTT SHALIMAR EX Y Y Y Y Y Y Y 00:17 00:19
12859 GITANJALI EXP. Y Y Y Y Y Y Y 02:59 03:01
12833 HOWRAH EXPRESS Y Y Y Y Y Y Y 03:00 03:02
18508 HIRAKUND EXP Y Y N N Y N N 06:30 06:32
58214 BSP JSG PASS Y Y Y Y Y Y Y 09:50 09:55
15611 KARMBHUMI EXP N N N N Y N N 10:18 10:20
58112 ITR TATA PASS Y Y Y Y Y Y Y 11:38 11:43
13287 SOUTH BIHAR EXP Y Y Y Y Y Y Y 12:34 12:35
18478 KALINGAUTKALEXP Y Y Y Y Y Y Y 13:25 13:27
58118 GONDIA JSG PASS Y Y Y Y Y Y Y 17:45 17:55
12905 PBR HOWRAH EXP Y N N Y Y N N 18:02 18:04
22905 OKHA HOWRAH EXP Y N N Y Y N N 18:02 18:04
12129 AZAD HIND EXP Y Y Y Y Y Y Y 18:21 18:23
12151 SAMARSATA EXP N N N Y Y N N 19:20 19:22
12809 HOWRAH MAIL Y Y Y Y Y Y Y 19:55 19:57
58114 BSP TATA PASS Y Y Y Y Y Y Y 22:09 22:14
12879 LTT BBS SUP EXP N N Y N N Y N 22:14 22:16
22865 LTT PURI SUP EX N N N Y N N N 22:14 22:16
12811 HATIA EXPRESS Y N N N N N Y 22:14 22:16
22843 BSP PNBE EXP N N N N Y N N 22:15 22:16
18474 JU PURI EXPRESS N N N N N N Y 23:50 23:52
19660 UDZ SHM EXP N N N N N Y N 23:50 23:52